عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > مصوبه هيات امناي دانشگاه شاهرود درباره آئين‌نامه كاركنان اجرا شود


نسخه چاپي  ارسال به دوست

مصوبه هيات امناي دانشگاه شاهرود درباره آئين‌نامه كاركنان اجرا شود
    نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس در نامه‌اي به رئيس دانشگاه شاهرود خواهان اجراي مصوبه هيات امناي اين دانشگاه درباره آئين نامه استخدامي كاركنان دانشگاه شاهرود شد.

   

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دكتر جلالي، پس از ديدار كاركنان دانشگاه شاهرود با دكتر جلالي (يكشنبه 16 تيرماه) و اعتراض آنها به اجرا نشدن مصوبه افزايش حقوق و مزاياي كاركنان اين دانشگاه، نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي در نامه‌اي به دكتر مراد زاده رييس دانشگاه شاهرود، خواهان اجراي مصوبه هيات امناي اين دانشگاه  درباره آئين نامه استخدامي كاركنان دانشگاه شاهرود شد.
متن نامه دكتر جلالي رئيس مركز پژوهش‌هاي مجلس شوراي اسلامي به شرح زير است:
جناب آقاي دكتر مرادزاده
رياست محترم دانشگاه شاهرود
با سلام
ضمن آرزوي سلامتي و توفيق روزافزون براي جنابعالي، همانطور كه مستحضريد با تصويب قانون تشكيل هيات امنا در سال 1376، دانشگاهها و موسسات آموزش عالي به لحاظ مالي، اداري، استخدامي و تشكيلاتي استقلال پيدا كردند و با تصويب بند الف ماده 49 قانون برنامه چهارم توسعه در سال 1384 روند استقلال دانشگاهها تكميل گرديد. مطابق قانون فوق، امور استخدامي، تشكيلاتي و اداري و مالي دانشگاهها صرفا تابع مصوبات و آئين نامه‌هاي مصوب هيات امنا موسسه است و از شمول مقررات عام اداري و استخدامي خارج مي‌باشد. با تصويب قانون مديريت خدمات كشوري در سال 1386 اين شبهه پيش آمد كه آيا دانشگاهها مشمول اين قانون هستند يا كماكان تابع آئين نامه هاي مصوب هيات امنا هستند كه با تصويب بند ب ماده 20 قانون برنامه پنجم توسعه ضمن تاكيد بر مفاد بند الف ماده 49 قانون برنامه چهارم و تصريح مجدد به اينكه دانشگاه‌ها از شمول مقررات عام اداري و استخدامي به صراحت قيد شده است كه از جمله قانون مديريت خدمات كشوري خارج هستند. بر اين اساس از سال 1390 دانشگاهها تابع وزارت متبوع آئين نامه استخدامي جديد تدوين و به تصويب هيات امناي خود رسانده‌اند. در اين راستا هيات امناي دانشگاه شاهرود نيز آئين نامه استخدامي اعضاي غير هيات علمي خود را به تصويب رسانده و اين مصوبه به تاييد وزير علوم و تحقيقات و فناوري اطلاعات رسيده است به رغم آن تاكنون آن دانشگاه آئين نامه مزبور را اجرا نكرده و كما كان قانون مديريت خدمات كشوري را اجرا مي‌كند در حاليكه اين امر بر خلاف مقررات فوق است و از طرفي مصوبه فوق را فقط هيات امنا دانشگاه مي‌تواند مورد بررسي مجدد و يا در صورت نياز به تغييرات مورد بررسي قرار دهد و نه هيچ متام و يا ارگان ديگري. لذا با عنايت به مراتب فوق و به منظور اجراي قانون ، دستور فرماييد آئين نامه استخدامي كاركنان دانشگاه كه به تصويب هيات امنا رسيده است از تاريخ تصويب اجرا گردد. توفيق جنابعالي و همكاران محترمتان را در سنگر علم و دانش از خداوند قادر و متعال خواستارم.
سه شنبه ١ مرداد ١٣٩٢
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099