صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > پيگيري احداث پست برق 63 كيلوولت شهرك صنعتي شاهرود


نسخه چاپي  ارسال به دوست

پيگيري احداث پست برق 63 كيلوولت شهرك صنعتي شاهرود
    نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس در جلسه پيگيري احداث پست برق 63 كيلوولت شاهرود، افزود: بايد تا حد امكان اعتبارات لازم در اين زمينه از طرف وزارت نيرو براي شركت شهرك‌هاي صنعتي جهت اجراي اين پروژه‌ها تخصيص يابد.

   

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دكتر جلالي، جلسه بررسي مصوبات سفرهاي استاني سال 88 مبني بر احداث پست 63 كيلو ولت برق و خطوط انتقال برق شهرك‌هاي صنعتي شاهرود، دامغان، گرمسار و سمنان با حضور دكتر جلالي رئيس مركز پژوهش‌هاي مجلس شوراي اسلامي در محل اين مركز برگزار شد.

دكتر جلالي نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي در اين جلسه با بيان اينكه در شرايط كنوني بايد در جهت تحقق اعتبارات فعلي تلاش كنيم، افزود: بايد با استفاده از اعتبارات محقق شده سعي كنيم تا از سرعت رشد قيمت‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها جا نمانيم.

رئيس مركز پژوهش‌هاي مجلس شوراي اسلامي با تشكر از خطاب به مديران دفاتر مركز حاضر در اين جلسه، تصريح كرد: اگر در اين زمينه نياز به اصلاح قانون وجود دارد، مركز پژوهش‌هاي مجلس كارهاي كارشناسي خود را انجام داده و به وظيفه خود طبق قانون عمل كند و اعتبارات هم تا حد امكان از طرف وزارت نيرو و شركت شهرك‌هاي صنعتي جهت اجراي اين پروژه‌ها تخصيص پيدا كند.

نماينده مردم شاهرود و ميامي با بيان اينكه بايد در اين زمينه فكري اساسي شود، توضيح داد: برخي از مشكلات در اين زمينه به دليل قانون و برخي به دليل محدوديت‌هاي موجود است.

گفتني است براساس اين مصوبه مقرر شده بود يك‌سوم اين هزينه را وزارت نيرو و دوسوم آن را شركت شهرك‌هاي صنعتي فراهم كند اما اكنون به دليل آنكه شركت شهرك‌هاي صنعتي نتوانسته سهم خود را تامين كند كار متوقف مانده است و اكنون وزارت نيرو بخشي از اين كار را برعهده گرفته است كه اكنون سهم هر كدام از اين دستگاه‌ها به 50 درصد رسيده است.

بر اساس اين گزارش دربرنامه پنجم در نظر گرفته شده است كه زيرساخت‌هاي لازم در شهرك‌هاي تا درب واحدهاي صنعتي فراهم شود و از طرفي براي دولت اين مسئله درنظر گرفته شده بود كه بودجه شهرك‌هاي صنعتي را در قالب بودجه‌هاي ساليانه لحاظ كند كه اين موضوع به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار شده بود.

علينقي قدسي معاون عمراني و محيط زيست سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي در اين جلسه درباره تامين اعتبار مورد نياز براي انجام اين پروژه‌ها، گفت: اعتبارات لازم براي تامين بودجه مورد نياز اين پروژه‌ها در نظر گرفته نشده است و تخصيص اعتبار مورد نياز هم كمتر از حدمورد نظر بوده است.

گفتني است در اين جلسه دكتر غلامرضا كاتب نماينده مردم گرمسار، مهندس عليرضا خسروي نماينده مردم سمنان و مهدي‌شهر در مجلس، محمد شريف قتوحي مشاور امور مجلس توانير، احمد فتوحي كارشناس سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي، صباغ سرپرست برق منطقه‌اي استان سمنان، ساعد راعي مديركل دفتر برنامه‌ريزي توانير، مهندس محمدي مدير گروه دفتر انرژي، صنعت و معدن، مهندس خويي مشاور دفتر انرژي، صنعت و معدن، مهندس اژدري مدير گروه صنعت و مهندس عطايي كارشناس گروه صنعت مركز پژوهش‌هاي مجلس حضور داشتند.شنبه ٥ مرداد ١٣٩٢
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099