صفحه اصلی > دست نوشته ها 
اخبار > در شورای اداری شهرستان شاهرود چه گذشت؟


نسخه چاپي  ارسال به دوست

در شورای اداری شهرستان شاهرود چه گذشت؟
    شورای اداری شهرستان شاهرود با حضور استاندار محترم، معاونین ایشان و جمعی از مدیران کل در صبح روز شنبه 24 مهر ماه برگزار شد.

   

شورای اداری شهرستان شاهرود با حضور استاندار محترم، معاونین ایشان و جمعی از مدیران کل در صبح روز شنبه 24 مهر ماه برگزار شد.

1-      این جلسه برای اولین بار در سالن بازسازی شده هلال احمر تشکیل شد. اگر چه مدت بازسازی این سالن بسیار به طول انجامید اما حال که افتتاح شده بسیار شیک، زیبا و با امکانات مناسب می باشد.

2-      در این جلسه پس از سخنان فرماندار محترم و امام جمعه معزز اینجانب سخن گفتم و بر موارد ذیل تأکید کردم. بخش اول سخنم با توجه به سفر ریاست محترم جمهور به لبنان، در این خصوص بود. در بخش دوم سخن از اختیارات فرمانداری ویژه شروع کردم و اینکه نباید به صرف اعلام فرمانداری ویژه و عدم طراحی اختیارات آن می تواند یک نوع یأس عمومی را القاء نمایند. این مطلبی است که بنده بارها خدمت مسئولین محترم از جمله ریاست محترم جمهور، معاون ایشان، وزیر محترم کشور و ... مطرح کرده ام. خوشبختانه به تازگی با کارشناسی محترم فرماندار بر روی این موضوع و موافقت استاندار محترم قرار است اتفاقات مثبتی بیفتد. از جمله تشکیل کارگروه اشتغال استان در شهرستان و یا تشکیل کمیسیون ماده پنج در شاهرود و ...

همچنین در مورد زلزله منطقه طرود و سیل بیارجمند و میامی نیز سخن گفتم. انصافاً امدادرسانی به مردم زلزله زده در منطقه طرود بسیار خوب و قابل تقدیر بوده است. یک نقد ظریفی کردم مبنی بر اینکه مردم بیارجمند و میامی در انتظار کمک هستند. امداد رسانی اولیه خوب بوده لیکن رها شدند. البته عیب اصلی در این است که اعتبارات مربوط به حوادث قبلاً در دست وزارت کشور بود و با سرعت در اختیار حادثه دیدگان قرار می گرفت. متأسفانه امسال در اختیار معاونت راهبردی ریاست جمهوری است و علیرغم همه پیگیریها تاکنون این اعتبارات در اختیار مسئولین استان قرار نگرفته است. به همین دلیل ما یک طرح فوریتی در مجلس آورده و تصویب کردیم تا این اعتبارات به وزارت کشور برگردد.

موضوع دیگری که اشاره نمودم، در خصوص راه حرم تا حرم بود. در این بخش اولاً از وزیر محترم راه و ترابری انتقاد کردم که چرا در گزارش خود نام شاهرود و دامغان را حذف نمودند. ثانیاً چرا مطالعات این جاده در اختیار هیچکس قرار نمی گیرد تا بفهمیم این جاده قرار است از کجا عبور کند و در نتیجه بازار شایعات اینهمه داغ شده است.

مسأله دیگری که طرح کردم عدم حضور و یا حضور کم مدیران استانی در شهرستان شاهرود و روستاهاست. گفتم متأسفانه مردم به ما مراجعه می کنند و از طریق ما می خواهند که وقتی با برخی مدیران کل استانی تنظیم شود تا آنها را ببینند. آیا این صحیح است که بنده نماینده ، از شما برای مردم وقت بگیرم؟ چرا مدیران استان در شهرستان حضور معنادار ندارند؟ مردم حضور آنها را لمس نمی کنند؟ چرا به روستاها نمی روند؟ از استاندار محترم خواستم این را به عنوان یک گزارش عملکرد از مدیران کل طلب نمایند.

موضوع دیگر بحث گردشگری بود. اشاره نمودم که در بخش گردشگری شاهرود فوق العاده عقب است و ضرورت دارد که مسئولین مربوطه اقدامات جدی تری نمایند. برای مثال به بازار شاهرود و حمام آن و حضور شغال و سایر جانواران در آن اشاره کردم.

نکته مهم دیگری که اشاره کردم مقوله عدالت در اعتبارات است. گفتم که برخی اعتبارات در قالب اعتبارات استانی گذاشته می شود و همه اش در مرکز استان هزینه می شود و سبب بی عدالتی می گردد.

در ذیل همین بحث اشاره کردم که الآن مدتی است گزارش اعتبارات به شکل تفکیک شهرستانی به دست ما نمی رسد و لذا ما از خروجی اعتبارات گزارشی نداریم و گزارشات به شکل تفکیک اعتبارات دستگاهها داده می شود. در نتیجه ما نمی توانیم بفهمیم واقعاً آیا سهم شهرستان پرداخت شده است یا خیر؟

مسأله دیگری که بیان شد در خصوص معضل بیکاری در شهرستان شاهرود بود. اینکه ما به عنوان نماینده با مراجعات مردمی این معضل را به شکل جدی درک می کنیم.

3-      در این جلسه استاندار محترم به همه مسائل مطروحه پاسخ دادند و از مدیران به شکل جدی استفسار کردند و فضای شورای اداری از سخنرانی صرف خارج شد و تا حدود زیادی جلسه جدی شد.

در این نوشتار به برخی نکات مهم اشاره می کنم. البته در این اشاره دو هدف مطمع نظر است. یکی اطلاع رسانی دوم مستند سازی که در آینده مدیرانی این نکات را انکار عملی ننمایند. یک بحث در مورد خط 48 اینچ بود که اعلام شد همه شهرهای استان به این خط وصلند و تنها شهر شاهرود وصل نیست. خبر بسیار بدی بود. در این ماجرا مدیران گاز ایراد را به برخی مدیران شهرستان منصوب می نمایند و همان مدیران قائلند شهرستان قائلند که ایراد به مدیران گاز استان وارد است. البته استاندار محترم وعده دادند که در این مسأله ایجاد هماهنگی کنند و موضوع را هر چه سریعتر به نتیجه برسانند. بنده امیدوارم در خصوص زمستان امسال باز هم پدیده بی مسئولیتی، مردم شاهرود را دچار آسیب ننماید.

استاندار محترم در خصوص نیروگاه شاهرود نیز تذکر جدی دادند که نیروگاه دو شهر شاهرود و سمنان باید عین هم باشند که مدیر کل مربوطه توضیحاتی ارائه کرد از جمله اینکه اکثر پروژه های برقی در شاهرود اجراء می شود. بنده نیز در خصوص این بخش سخن وی واکنش نشان دادم که این به دلیل عقب ماندگی سالیان گذشته شاهرود است.

در مورد سیل بیارجمند و میامی استاندار محترم فرمودند شش و نیم میلیارد تومان را دولت تصویب کرد اما هنوز به دست ما نرسیده است. این همان نقدی است که بنده وارد کردم.

در مورد قطره ای کردن آبیاری زمین های کشاورزی ایشان متذکر شدند که در جلسه ای که با وزیر محترم جهاد کشاورزی به شکل مشترک داشتیم، وزیر محترم دستور دادند که به هر میزانی که متقاضی باشند در شاهرود بدون سقف تأمین اعتبار شود و وزیر محترم این را پذیرفتند. استاندار محترم در خصوص نقد بنده در مورد عدم حضور معنادار مدیران استانی در شهرستان شاهرود و روستاها، اشاره کردند که نقد واردی است و از فرماندار محترم شاهرود خواستند بر این موضوع نظارت  نموده و به استاندار محترم گزارش نمایند.

در خصوص گردشگری هم انتقاد بنده را وارد دانسته و اشاره کردند که اساساً گردشگری در کل استان نه تنها تعطیل بود بلکه جلوی کارها را می گرفتند و ایشان نیز از مدیر جدید گردشگری خواستند با جدیت امور را پیگیری کند.

در خصوص بیکاری هم ضمن پذیرش اینکه بیکاری در شرق استان بیشتر از غرب استان است، آماری نیز از ایجاد اشتغال ارائه کردند. در مورد بزرگراه حرم تا حرم ایشان نیز متذکر شدند که تاکنون هیچ گزارشی را در مورد جاده و محل عبور آن دریافت نکرده اند.

در مجموع جلسه بسیار مفیدی بود.

 

 

 

شنبه ١ آبان ١٣٨٩
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1389/09/01 8:51
0
0
اگر این همه قدرت داری شهردار شاهرود را بر دار
کاربر مهمان
1389/08/04 21:28
0
0
نماینده پرافتخار این شهر- استان و کشورضمن عرض خسته نباشیدو تقدیر تشکر بی شائبه از اینکه مشکلات ادارات را بجای اینکه خود مسئولین شاهرودی عنوان نمایند حضرتعالی با دلسوزی هرچه تمام بر این مهم همت نهاده و ومنعکس می نمائید. ارادتمند- سیدعلی رفیعی
کاربر مهمان
1389/08/01 12:50
0
0
از اینکه با تمام مشغله وقت می ذارین جای بسی تقدیر داره، من که یک دهم شما هم مشغله ندارم در نوشتن مطالبم گاه هفته ها معطلم به هر حال خدا قوت و سلامتی به شما بده
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099