صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > دیدار کمیته وحدت اصولگرایان رهروان ولایت با محمدباقر قالیباف


نسخه چاپي  ارسال به دوست

دیدار کمیته وحدت اصولگرایان رهروان ولایت با محمدباقر قالیباف
جلالي قاليباف     رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با بیان اینکه کمیته وحدت رویه جریان اصولگرایی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با محمد باقر قالیباف کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جلسه داشت، گفت: این جلسه بیش از ۳ ساعت به طول انجامید.

   

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دكتر جلالي ، رئيس فراكسيون اصولگرايان رهروان ولايت با بیان اینکه روز گذشته ( دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه) کمیته وحدت رویه جریان اصولگرایی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با دکتر محمد باقر قالیباف کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جلسه داشت، گفت: این جلسه بیش از ۳ ساعت به طول انجامید.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، افزود: در این جلسه ابتدا تحلیلی از شرایط موجود کشور و آرایش گروه‌های سیاسی ارائه شد و سپس به وضعیت جریان اصولگرایی در انتخابات پرداخته شد و بر ضرورت رسیدن به سازوکاری جهت وحدت اصولگرایان تاکید شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این جلسه دکتر محمد باقر قالیباف دیدگاه‌های خود را نسبت به شرایط کشور تبیین کرد و سپس در بحث مربوط به وحدت اصولگرایان نظراتی را بیان و چگونگی شکل گیری گروه ۱+۲ را تشریح کرد و متذکر شد که این گروه در نهایت یک خروجی خواهد داشت اما زمان معرفی خروجی کمیته ۱+۲ به پس از ثبت نام و تائید صلاحیت‌ها از سوی شورای محترم نگهبان موکول می‌شود.

جلالی تصریح کرد: قالیباف در این نشست درباره رایزنی با سایر گروه‌های اصولگرایی متذکر شد که ما با سایرین هم رایزنی کردیم اما هنوز نتوانسته‌ایم به یک سازوکار مشخص برای رسیدن به وحدت با سایر گروه‌های اصولگرا دست پیدا کنیم.

عضو کمیسون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس نهم با بیان اینکه در این جلسه نمایندگان عضو کمیته وحدت رویه جریان اصولگرایی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت نقطه نظرات خود را بیان کردند، یادآور شد: در ادامه این جلسه اعضای کمیته نقطه نظرات و سوالات خود را درباره مسائل مربوط به کشور، اقتصاد، سیاست خارجی، مسائل فرهنگی و اجتماعی کشور، راه‌های برون رفت از شرایط فعلی، چگونگی کاهش تورم ، رسیدن به وضعیت مناسب اشتغال برای جوانان، نوع نگاه قالیباف به قانون و چگونگی تعامل وی با سایر قوا به‌ویژه مجلس شورای اسلامی در صورت موفقیت در انتخابات را مطرح کردند.

وی در تشریح پاسخ قالیباف به سوالات اعضا کمیته، توضیح داد: قالیباف در پاسخ برنامه‌های خود را در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاست خارجی، فرهنگی و اجتماعی ارائه کرد و قائل به این بود که برنامه محور و ملتزم به قانون بوده و قانون گریزی را خلاف شرع و مشکل‌زا می‌داند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس تاکید کرد: قالیباف در این جلسه بزرگترین مشکلات کشور را مربوط به حوزه تورم و اشتغال می‌داند و گفت که باید ظرف ۲ سال برای ایجاد وضعیت و شرایطی برای رشد اقتصاد و حرکت به سمت ایجاد اشتغال بسترسازی شود.

وی ادامه داد: قالیباف در این جلسه درباره سازوکار وحدت اصولگرایی و نقش فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در این زمینه تاکید کرد و متذکر شد که رایزنی‌های این فراکسیون مناسب هست و فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت می‌تواند سهم موثری را در رسیدن به وحدت ایفا کند و مقرر شد که بر روی چگونگی تدوین یک سازوکار برای رسیدن به وحدت و نوع تلاش‌هایی که اصولگرایان رهروان ولایت می‌تواند انجام بدهد باز هم رایزنی‌های مجددی انجام شود.

رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با بیان اینکه نشست با قالیباف نخستین دیدار با کاندیداها احتمالی انتخابات یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بود، تاکید کرد: در ادامه این دیدارها، اعضای کمیته وحدت رویه جریان اصولگرایی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت طی این هفته و هفته آینده با سایر کاندیداها ملاقات‌هایی دارند که در نهایت گزارش کار خود را پس از هفته آینده به شورای مرکزی فراکسیون ارائه می‌کند و شورای مرکزی هم پس از تصمیم‌گیری گزارش کار را به مجمع عمومی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت تقدیم می‌کند تا در آنجا تصمیم گیری شود./
سه شنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٢
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099