صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > لزوم جلوگیری از واگذاری های بخش برق


نسخه چاپي  ارسال به دوست

لزوم جلوگیری از واگذاری های بخش برق
    نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس ضمن تشریح مشکلات فراروی صنایع برق، تصریح کرد: باید به سرعت اقداماتی جدی در حوزه جلوگیری از واگذاری های بخش برق انجام شود.

   

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دكتر جلالي، حمید چیت چیان وزیر پیشنهادی نیرو، با حضور در مرکز پژوهش‌های مجلس با دکتر کاظم جلالی رئیس این مرکز دیدار و گفت وگو کرد.

بنابراین گزارش نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس در این دیدار با تشریح مشکلات فراروی صنایع برق، روند نابسامان خصوصی سازی به ویژه در حوزه توزیع برق را که می‌تواند خطراتی جدی برای کشور داشته باشد را تبیین کرد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس همچنین در بخش آب و مصرف بی‌رویه آن به‌ویژه در بخش کشاورزی و عدم آمایش سرزمینی در این حوزه و عدم وضع موازین لازم برای استفاده بهینه از آب را بیان و تاکید کرد که وزارت نیرو باید برنامه آنی، میان مدت و بلند مدت در این زمینه داشته باشد که در بخش برنامه آنی، باید به سرعت اقداماتی جدی در حوزه جلوگیری از واگذاری‌های بخش برق انجام شود.

حمید چیت چیان وزیر پیشنهادی نیرو در همین زمینه توضیحاتی را بیان و تصریح کرد که در حوزه واگذاری‌ها به ویژه در بخش برق دچار مشکلاتی هستیم که در حوزه توزیع برق می‌تواند معضلاتی را ایجاد کند.

وی در بخش آب هم نگرانی‌های مرکز پژوهش‌های مجلس را به‌جا دانست و توضیحاتی درباره بخش آب شرب و آب بخش کشاورزی و معضلات موجود و افق پیش‌رو ارائه کرد.

وزیر پیشنهادی نیرو در این دیدار به نقش و جایگاه مرکز پژوهش‌های مجلس اشاره کرد و گفت که بیشترین همکاری را با این مرکز خواهم داشت چراکه ظرفیت مرکز پژوهش‌های مجلس را جهت رفع معضلات و مشکلات حوزه مدیریتی خود به خصوص در بخش تقنین و ارائه نظرات کارشناسی به نمایندگان بسیار بالا می‌دانم.

چیت چیان در پایان این جلسه مقرر داشت که ظرف مدت سه ماه پس از رای اعتماد، برنامه‌ای جهت همکاری با مرکز پژوهش‌های مجلس در سه بعد قانونگذاری، فرهنگ سازی و ارائه نقطه نظرات کارشناسی به نمایندگان مجلس در بخش‌های مختلف وزارت نیرو به این مرکز ارائه نماید که این برنامه با مشورت مرکز پژوهش‌های مجلس نهایی شده تا در جهت عملیاتی کردن آن همکاری لازم به عمل آید.
سه شنبه ١٥ مرداد ١٣٩٢
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099