صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > روحانی در مذاکرات میان واقعیات و آرمان‌ها پلي عقلانی می‌سازد


نسخه چاپي  ارسال به دوست

روحانی در مذاکرات میان واقعیات و آرمان‌ها پلي عقلانی می‌سازد
    نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس با بیان اینکه دیپلماسی می‌تواند به اقتصاد کشور کمک کند، گفت: روحانی درمذاکرات میان واقعیات و آرمان‌ها پل عقلانی می‌سازد.

   


به گزارش پايگاه اطلاع رساني دكتر جلالي، نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس در گفت وگو با خانه ملت گفت:‌ این که دیپلماسی  در فضای کنونی چقدر می تواند موفق باشد بخشی به نوع رویکرد برخی کشورهای بزرگ و قدرتمند نسبت به فضای جدیدی که ایجاد شده است برمی گردد.

دكتر جلالي افزود: یک نگاه خوشبینانه این است که آنها فضای جدید ایجاد شده را به عنوان فرصت تلقی و از این فرصت و از قدرت جمهوری اسلامی ایران در فضای بین المللی و منطقه ای برای حل وفصل چالش ها استفاده کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: یک نگاه بدبینانه هم این است که اساسا آنها با ماهیت نظام جمهوری اسلامی مخالفند از این رو لبخندها مساله‌‌ای نیست که به سرعت تنش‌های فی مابین را مرتفع کند.

وی افزود: نگاه بینابینی هم وجود دارد و آن اینکه ما از فضای دیپلماسی با نگاه واقع گرا و نگاهی به آرمانها استفاده کنیم.

دكتر جلالی افزود: به نظر می رسد مسولان نظام نگاه بینابینی دارند به این معنا که ماهیت نظام سلطه برای ما آشکار است و نظام سلطه بین المللی به دنبال این نیست که جمهوری اسلامی ایران را با ماهیت انقلابی بودن و مقاومتی بودن به نوعی تقویت کند یا مشکلاتش با چنین نظامی که ماهیتا وجود دارد برطرف کند، این نگاه واقع گرایانه ماست اما در کنارش باید ما از فرصتها استفاده کنیم ضمن اینکه از آرمانها نگذریم.

رییس مرکز پژوهش های مجلس با تاکید بر اینکه باید دشمن را کامل بشناسیم و بدانیم که دشمن با جمهوری اسلامی ایران دچار مشکل ماهوی است، افزود: باید از فرصت‌ها به خوبی استفاده کنیم و بتوانیم برای حل و فصل مشکلات خودمان استفاده کنیم.

نماینده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این  گفتمان دولت روحانی عقلانیت و تدبیر و تعامل با دنیا بود، افزود: امیدواریم دولت در این مسیر دچار احساسات غیر واقعی نشود و مسیر با عقلانیت طی شود.

رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با بیان اینکه طی کردن مسیر با عقلانیت لوازمی می خواهد، از جمله آنها این است که پیوندی بین واقع گرایی و آرمانها ایجاد شود، افزود: امروز جمهوری اسلامی در مسایل بین الملل صاحب وزن و صاحب اعتباری است از این رو گفت و گوها و رایزنی ها باید مبتنی براین اعتبار و وزن تنظیم شود.
سه شنبه ٢ مهر ١٣٩٢
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099