صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > زمينه فعاليت جدي كرسي‌هاي آزاد انديشي در دانشگاه‌ها ايجاد گردد


نسخه چاپي  ارسال به دوست

زمينه فعاليت جدي كرسي‌هاي آزاد انديشي در دانشگاه‌ها ايجاد گردد
    نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس در ديدار با وزير پيشنهادي علوم با تاكيد بر تعامل متقابل دولت تدبير و اميد و مجلس نهم، افزود:بايد دانشگاه را از رخوت و خمودگي كه در چند سال اخير به آن دچار شده است، بيرون آورد.

   

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دكتر جلالي، دكتر رضا فرجي دانا وزير پيشنهادي دولت براي تصدي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري عصر امروز (يكشنبه 28 مهر ماه) با دكتر كاظم جلالي رئيس مركز پژوهش‌هاي مجلس در محل اين مركز ديدار و گفت وگو كرد.

دكتر جلالي در اين ديدار، گفت: با وجود آغاز سال تحصيلي دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي، تسريع در انتخاب وزير علوم يكي از برنامه‌هاي ضروري دولت به حساب مي‌آيد.

رئيس فراكسيون اصولگرايان رهروان ولايت با تاكيد بر نقش فرهنگ سازي در محيط دانشگاهي كشور، افزود: در محيط‌هاي دانشگاهي در كنار تلاش‌هاي علمي و فني بايد به امور فرهنگي نيز توجه ويژه‎اي شود و فضاي علمي دانشگاه‌ها بايد به سمتي حركت كند كه در ارتباط نزديك با فضاي كسب وكار نيروي جوان تحصيل‌كرده را براي بازار كار آماده كند.

نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: بايد با راه‌اندازي كرسي‌هاي آزادانديشي در دانشگاه‌ها كه مورد تاكيد رهبر معظم انقلاب نيز بوده است، فضاي فكري و جو سياسي دانشگاه را از رخوت و خمودگي كه در چند سال اخير به آن دچار شده است، بيرون آورد و نيرويي جديد به آن تزريق كرد.

رئيس مركز پژوهش‌هاي مجلس شوراي اسلامي، با اشاره به گام‌هاي متقابل دولت تدبير و اميد و مجلس نهم در جهت تعامل با يكديگر، تاكيد كرد: مركز پژوهش‌هاي مجلس شوراي اسلامي تلاش دارد تا به دور از حركت‌هاي سياسي در فضايي كارشناسانه در جهت تعامل هرچه بيشتر با دولت به ويژه در زمينه بحث‌هاي كارشناسي گام بردارد.

رضا فرجي دانا وزير پيشنهادي دولت براي تصدي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري هم در اين ديدار با تشريح برنامه‌هاي خود جهت تصدي وزارت علوم، يادآور شد: حجم كمي محيط‌هاي دانشگاهي در چند سال اخير افزايش پيدا كرده است كه بايد در كنار اين افزايش كمي، فضاي علمي دانشگاه‌هاي كشور از نظر كيفي نيز ارتقا پيدا كند.

وي توضيح داد: دانشگاه‌ها زمينه‌ساز رشد و تكنولوژي هر كشوري هستند و بايد در محيط‌هاي علمي براي دستيابي به افق‌هاي روشن گام‌هاي بلندي برداشته شود.

فرجي دانا با اشاره به فعاليت‌هاي علمي و كارشناسي مركز پژوهش‌هاي مجلس، گفت: تعامل و همكاري بيشتر بين مركز پژوهش‌هاي مجلس و وزارت علوم زمينه مساعدي را براي پيشرفت در حوزه علوم و فناوري ايجاد مي‌كند چرا كه همكاري اين دو دستگاه زمينه‌ساز تعامل هرچه بيشتر دولت و مجلس خواهد بود.
چهارشنبه ١ آبان ١٣٩٢
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099