صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > دستیابی به چرخه سوخت هسته ای نتیجه تفکر بسیجی است


نسخه چاپي  ارسال به دوست

دستیابی به چرخه سوخت هسته ای نتیجه تفکر بسیجی است
    رئیس مرکز پژوهش های مجلس با بیان جزئیاتی از اصلاحیه اساسنامه سپاه پاسداران در حوزه بسیج، افزود: دستیابی به چرخه سوخت هسته ای نتیجه تفکر بسیجی است.

   

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دكتر جلالي، مراسم گرامیداشت هفته بسیج و تقدیر از بسیجیان نمونه مرکز پژوهش‌های مجلس، صبح امروز با حضور دکتر جلالی در محل این مرکز برگزار شد.

دکتر کاظم جلالی در این مراسم با درود به ارواح شهدا انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و نام شهدای بسیج، گفت: یکی از نهادهای پرافتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پایه‌گذاری نهاد بسیج به فرمان امام خمینی (ره) بود که نقش بالنده بسیج را می‌توان در روند تکاملی انقلاب اسلامی مشاهده کرد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نقش مدیریتی بسیج در دوران جنگ تحمیلی، افزود: نهاد بسیج باید روز به روز در کشور تقویت شود.

وی با اشاره به آخرین پیام امام خمینی (ره) به مناسبت روز بسیج، تصریح کرد: امام در آن پیام موضوع تفکر بسیجی را مطرح کردند که اگر نوای دلنشین تفکر بسیجی در کشوری طنین انداز شد، چشم طمع قدرت‌های شرق و غرب نسبت به آن کشور کور می‌شود.

دکتر جلالی ادامه داد: با توجه به کارکرد مرکز پژوهش‌های مجلس و با نگاه به صبغه علمی این مرکز باید تفکر بسیجی را بشناسیم و به مولفه‌های تفکر بسیجی را به جامعه بشناسانیم.

وی یکی از اصلی‌ترین مولفه‌های تفکر بسیجی را خداباوری و تدین دانست و تاکید کرد: اعتقاد عمیق به خداوند متعال، رستاخیز، مبدا و معاد از اصلی‌ترین مولفه‌های تفکر بسیجی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دومین مولفه تفکر بسیجی را خوداتکایی و خودباوری خواند و یادآور شد: تا قبل از انقلاب خودباوری از کشور رخت بربسته بود و با پیروزی انقلاب اسلامی مجددا در این کشور فعل توانستن و ما می‌توانیم، رونق گرفت.

وی توضیح داد: تا قبل از انقلاب برای حذف روحیه خودباوری و تحقیر ایرانی حرکت می‌شد و عدم باور و خودباوری ایرانی در بطن جامعه رخنه کرده بود که با وجود انقلاب اسلامی، این روحیه خودباوری تقویت شد که یکی از نمونه‌های آن دوران دفاع مقدس بود.

دکتر جلالی با اشاره به دوران دفاع مقدس، گفت: عنصر خودباوری تفکر بسیجی توانست جبهه را اداره کند و در این دوارن کارهای پیچیده‌ای در کشور اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه بسیاری از شهدای جنگ تحمیلی و فرماندهان آن دوران جوان بودند، افزود: این بسیجیان چون شهید همت، شهید زین الدین و شهید باقری و شهدای این دوران با وجود جوان بودن، درک عمیقی داشتند و این درک عمیق هم باید در دل‌های ما وجود داشته باشد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس تصریح کرد: تفکر بسیجی در دوران جنگ تحمیلی باعث شد تا با همت جوانان این کشور، در برابر دشمنی که تمام دنیا از او حمایت می‌کردند بایستیم و پیروز شویم.

وی تفکر بسیجی را متعلق به قشری خاص ندانست و تاکید کرد: معدل، دانش‌آموز، کارمند، محقق، وزیر، وکیل، پدر و مادر و روحانی واستاد دانشگاه هم می‌توانند تفکر بسیجی داشته باشند و با آن به کار خود ادامه دهند.

دکتر جلالی، خداباوری، خودباوری و عمیقا پای منافع ملی ایستادن را از شرایط دارا بودن تفکر بسیجی خواند و یادآور شد: حضور بسیج تنها به دوران دفاع مقدس محدود نیست و در فناوری‌های نوین مانند هسته‌ای شدن که کشور به آن دست پیدا می‌کند، همت و باور بسیجی وجود دارد و باطن چنین موفقیت‌هایی این است که خودمان را باور کرده‌ایم.

وی ادامه داد: روزی داشتن یک نیروگاه برای ما یک رویا بود اما امروز با اتکا به جوانان و روحیه بسیجی توانسته‌ایم به تکنولوژی هسته‌ای با تمام پیچیدگی‌هایش دست پیدا کنیم.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس، چرخه فناوری هسته‌ای را دانش تجمیعی پیچیده‌ای دانست و تاکید کرد: با نگاه به آینده متوجه می‌شویم که هزینه برای انرژی هسته‌ای، برای خیرخواهی مردم است چراکه پیش بینی‌ها نشان می‌دهد که ذخایر نفت در منطقه تمام و یا بسیار کم خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، دستیابی به چرخه انرژی هسته‌ای را نتیجه تفکر بسیجی و روحیه خودباوری، دانست و توضیح داد: بسیجی فدایی دین، قرآن و فدایی ملت خود است و همزمان همه اینها را در کنار هم دارد.

وی با بیان اینکه خدارا شاکرم که تفکر بسیجی و بسیجی فکر کردن برای کشور و انقلاب در مرکز پژوهش‌ها وجود دارد، گفت: بسیج پوسته و ظاهر نیست بلکه یک هویت است که باید در خود و جامعه تقویت شود و بدانیم که این هویت بسیج است که می‌تواند از کشور و دستاوردهای آن در مقابل دشمنان صیانت کند.

دکتر جلالی با بیان اینکه بسیجی از کار خود کم نمی‌گذارد و رندی نمی‌کند، تصریح کرد: بسیجی در دوران جنگ در سخت‌ترین کارها داوطلب بود، بیشتر کارکردن و کمتر امتیاز بردن، بدهکار بودن به انقلاب و طلبکار نبودن از مولفه‌‌های تفکر بسیجی بود و امروز باید این روحیه در کشور تقویت شود.

وی یادآور شد: امروز اگر از امنیت برخوردار هستیم و هویتی داریم و اگر پرچم اهل بیت در کشور برفراز بوده و محبت آنها را در دل‌ داریم و از رفاه نسبی برخوردار هستیم مرهون تلاش‌های بسیجیان و داشتن تفکر بسیجی است.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس همچنین با اشاره به اصلاحیه اساسنامه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: بخشی از اصلاحیه این اساسنامه مربوط به سازمان بسیج مستضعفین است که بر اساس اصلاحات صورت گرفته مهم‌ترین آنها مربط به استقرار و تثبیت جایگاه بسیج نسبت به جایگاه‌های جمعیتی در شهرها و استان‌ها و در کلیه دستگاه‌های دولتی و قسمتی از بخش خصوصی است.

وی یادآور شد: براساس این اصلاحیه بخشی از اصلاحات انجام گرفته اساسنامه سپاه به صورت شورای هماهنگی و پشتیبانی از بسیج در سطح وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی در بالاترین سطح و حمایت از برنامه‌های بسیج جهت تحقق آنها در دستگاه‌ها است.
گزارش تصويري مرتبط :
http://kazemjalali.com/index.aspx?siteid=1&siteid=1&&siteid=1&pageid=195&newsview=3227
چهارشنبه ٦ آذر ١٣٩٢
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099