عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
 اعطای روادید بین کشورهای اسلامی تسهیل می شود (خبر)
 نشست خبری کاظم جلالی سخنگوی نهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی (خبر)
 دیدار کاظم جلالی با هیات پارلمانی اوگاندا (خبر)
 گزارش تصویری 1 /نشست کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی در هتل آزادی تهران (خبر)
 نشست صمیمانه کاظم جلالی سخنگوی نهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی با خبرنگاران (خبر)
 دومین اجلاس کمیته تخصصی روابط سیاسی و خارجی ، اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی به ریاست دکتر جلالی امروز (شنبه 26 بهمن ماه ) برگزار شد. (خبر)
 نشست خبری کاظم جلالی سخنگوی نهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی با خبرنگاران امروز (شنبه 26 بهمن ماه ) برگزار شد. (خبر)
 دیدارهای دکتر جلالی در حاشیه دومین اجلاس کمیته تخصصی روابط سیاسی و خارجی (خبر)
 نشست خبری کاظم جلالی سخنگوی نهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی امروز (دوشنبه 28 بهمن ماه) (خبر)
 دیدار جلالی با رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و بورکینافاسو (خبر)
 سومین نشست کمیته دائمی امور فلسطین (2) (خبر)
صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > تصویب 12 قطعنامه در جلسه کمیته سیاست خارجی PUIC


نسخه چاپي  ارسال به دوست

تصویب 12 قطعنامه در جلسه کمیته سیاست خارجی PUIC
    سخنگوی نهمین اجلاس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی مصوبات امروز صبح کمیته‌های چهارگانه این کنفرانس را تشریح کرد.

   

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلالی، نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی امروز (شنبه 26 بهمن ماه) در تشریح نشست‌های کمیته‌های تخصصی نهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: روز گذشته جلسه افتتاحیه کمیته اجرایی بین‌المجالس اسلامی با حضور و سخنرانی دکتر لاریجانی افتتاح شد. پس از افتتاحیه این کمیته وارد دستور کار خود شد که تا ساعت 8 شب گذشته ادامه داشت در پایان جلسه کمیته اجرایی،‌ دستور کار کمیته‌های چهارگانه، کمیته فلسطین، کمیته عمومی و اجلاس روسای مجالس را تصویب کردیم.

دکتر کاظم جلالی ادامه داد: امروز نیز کمیته‌ها کار خود را آغاز کردند که یکی از این کمیته‌ها،‌ کمیته سیاست خارجی امور سیاسی و روابط خارجی بود که توانستیم تا امروز صبح 12 قطعنامه در این کمیته تصویب کنیم. البته بعدازظهر نیز جلسه خواهیم داشت.

وی با اشاره به قطعنامه‌های تصویب شده در این کمیته گفت: یکی از این قطعنامه‌ها موضوع قدس‌، فلسطین و اراضی اشغالی در سوریه و لبنان بود. پیگیری راهکارهای اتخاذ شده برای اجرای قطعنامه‌های این اتحادیه در مورد دیدار هیاتی از روسای مجالس از غزه یکی دیگر از این قطعنامه‌ها بود.

به گفته دکتر جلالی، قطعنامه تشکیل هیات پارلمانی برای دیدار از پارلمان‌های کشورهای غربی و قعطنامه نقش پارلمان‌های اسلامی در از بین بردن نقشه‌های اجرایی برای یهودی‌سازی بیت‌المقدس و وحدت کشورهای اسلامی برای مقابله با راهکارهایی که در اصل سرنوشت امت اسلامی را مورد هدف قرار می‌دهند از جمله قطعنامه‌های صبح امروز کمیته سیاسی و روابط خارجی این اجلاس بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین از تصویب قطعنامه‌هایی برای مبارزه با تعصب و اسلام‌گرایی و پیشنهاد قطعنامه‌ای با پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با افراط‌گریی خبر داد و توضیح داد: با توجه به اینکه پیشنهاد ایران و دکتر روحانی در سازمان ملل به تصویب رسیده بود قطعنامه‌ای صادر و از تلاش‌های جمهوری اسلامی تقدیر شد.

سخنگوی نهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی  در ادامه گزارش خود از نشست صبح امروز کمیته روابط خارجی به تصویب قطعنامه‌هایی برای مبارزه با ترور و تروریسم و تاکید بر حق مشروع مقاومت در مقابل اشغالگری و تجاوز خارجی و قطعنامه‌ای برای محکوم کردن تحریم‌ها علیه کشورهای اسلامی اشاره کرد.

قطعنامه‌ای در ارتباط با سودان و قعطنامه‌ای درباره حقوق کشورها و ملت‌ها در دستیابی از تکنولوژی‌های جدید برای به کارگیری اهداف صلح‌آمیز از جمله بحث‌های علوم هسته‌ای و سایر علوم و تکنولوی‌های که کشورهای اسلامی و سایر کشورها باید از آن برخوردار باشند، قطعنامه‌ای برای قراردادن منطقه خاورمیانه به عنوان منطقه‌ای خالی از سلاح کشتار جمعی خصوصا سلاح‌های هسته‌ای،‌ قطعنامه‌ای برای وضعیت آفریقای مرکزی و شمالی از دیگر قطعنامه‌های 12 گانه‌ای بودند که به گفته جلالی در جلسه صبح امروز کمیته سیاسی بررسی شدند و پیش‌نویس آنها تصویب شد.

البته وی توضیح داد: این قعطنامه‌ها برای تصویب نهایی باید در جلسه روز چهارشنبه و روز پایانی کنفرانس به تصویب برسند.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس همچنین اضافه کرد: امروز بعدازظهر نیز کمیته‌هایی که مصوباتشان باقی مانده تشکیل جلسه خواهند داد.

سخنگوی نهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در پاسخ به پرسشی درباره دستور اجلاس روسا توضیح داد: سخنرانی ریاست محترم مجلس و ریاست جمهوری و برخی شخصیت‌های بین‌المللی در این دستور قرار داد. بعدازظهر نیز اجلاس روسا یا سران وارد دستور کار خود می‌شود. در این دستور، روسای مجالس، نواب روسا و بعد از آن هیات‌هایی که در سطح پایین‌تری قرار دارند موضوعات خود را مطرح خواهند کرد و در نهایت مصوبات در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

دکتر جلالی در پایان از جلسه عصر روز دوشنبه کمیته نگارش خبر داد که بیانیه تهران و بیانیه اجلاس را قطعی خواهد کرد.
شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٢
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099