صفحه اصلی > پرسمان  
اخبار > تجزیه شاهرود


نسخه چاپي  ارسال به دوست

تجزیه شاهرود
    ...

   

*پرسش:
با سلام خدمت برادر عزیز و بزرگوار . بنده یکی از اهالی شاهرود هستم که در تهران مشغول به کار دولتی می باشم . ولی همیشه وضعیت شهرم برای من مهم بوده است .
از تلاش های شما در حوزه کاریتان بسیار تقدیر و تشکر می نمایم . این روزها سخنانی در محافل به گوش می رسد که نگران کننده است . با تجزیه شاهرود و تشکیل شهرستان میامی و جدیداً هم که بخش بسطام که قراراست این مهم صورت پذیرد ، شهرستان شاهرود کوچک شده است . ایده کاری این بوده است که با این کار این مناطق به استان تبدیل شوند . ولی شنیده می شود که با کوچک شدن شاهرود این طرح به نتیجه نخواهد رسید و انجام نخواهد شد . خواهشمند است به دل نگرانی های ما پاسخ دهید . با تشکر .
 
*پاسخ:
با سلام و تحیت
ضمن آرزوی سلامتی توفیق روزافزون برای جنابعالی
1-      وسعت داشتن و توسعه نداشتن نمی تواند هیچ گونه امتیازی برای منطقه ما باشد. آفریقا بسیار بزرگ است اما در اروپا کشورهای کوچک توسعه یافته ای وجود دارد که میزان درآمد و بودجه سالیانه آن ها چند ده برابر برخی از کشورهای بسیار بزرگ آفرقایی است.
2-      مناطق ما به لحاظ جغرافیایی که از هم جدا نمی شوند بلکه این تقیسمات کشوری یک امر قراردادی برای توسعه بیشتر مناطق است تا هم بودجه مناسب تری به آنان تعلق گیرد و هم از متولیان و مدیران جهت حل و فصل مشکلاتشان برخوردار شوند.
3-      شهرستان مرکز استان ما هم به دو شهرستان تبدیل شده و عنقریب با شهرستان شدن سرخه تبدیل به سه شهرستان می شود. پس در اینجا خیلی بزرگی و کوچکی معنایی نمی یابد.
4-      بالاخره یک روز صدای ما برای استان شدن شنیده خواهد شد اما برای تحقیق چنین امری باید زیرساخت های آن را فراهم کنیم. اولین زیرساخت رسیدن به این هدف داشتن چند شهرستان در کنار شهرستان شاهرود می باشد.
شنبه ٣٠ دی ١٣٩١
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099