عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > استقلال قوه مقننه اقتضاء نباید با تخصیص بودجه، مدیریت شود


نسخه چاپي  ارسال به دوست

استقلال قوه مقننه اقتضاء نباید با تخصیص بودجه، مدیریت شود
    رئیس مرکز پژوهش های مجلس گفت: استقلال قوه مقننه اقتضاء می کند که سازمان برنامه و بودجه با تخصیص بودجه، مدیریتش نکند.

   

دکتر کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره بودجه 97 و افزایش قیمت حامل‌های انرژی اظهار کرد: باید 17 هزار و 400 میلیارد تومان از ناحیه اصلاح قیمت حامل‌های انرژی تامین شود اگر دولت بخواهد با افزایش قیمت بنزین و گازوئیل این مبلغ را تامین کند، قیمت این دو حامل انرژی جهش زیادی خواهد داشت.

 وی ادامه داد: اگر قیمت آب، برق، گاز و ... مصرفی مردم هم به آیتم افزایش قیمت‌ها اضافه شود، مسلما قیمت بنزین کمتر افزایش می‌یابد. دکتر جلالی درباره خبرهایی که حاکی از افزایش قیمت بنزین تا 1500 تومان است، گفت: باید ببینیم مجلس و دولت چه فرمولی برای تامین آن 17 هزار و 400 میلیارد تومان تهیه می‌کنند، از الان نمی‌توان گفت که قیمت بنزین 1500 تومان می‌شود یا خیر.

 رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر بخواهند فقط از راه بنزین این 17 هزار و 400 میلیارد تومان را به دست آورند افزایش قیمت بنزین زیاد خواهد بود ولی اگر سایر حامل‌ها اضافه شود، میزان گران تر شدن آنها کمتر می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا سازوکاری برای حذف یارانه بگیران تدوین شده است، یادآور شد: در بودجه پیشنهادی دولت مکانیزمی برای حدف یارانه بگیران ذکر نشده است ولی با اعتباری که در این بودجه برای یارانه‌ها در نظر گرفته شده است باید 30 میلیون نفر حذف شوند.

دکتر جلالی درباره اظهاراتش مبنی بر اینکه اگر انتقاد کنیم بودجه ما کم می‌شود، بیان کرد: مرکزی همچون پژوهش‌های مجلس گزارشی می‌نویسد و برخی خوششان نمی‌آید، یک روز دیگر گزارشی می‌نویسیم به شخص دیگری بر می‌خورد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بحث ما این است که استقلال قوه مقننه اقتضاء می‌کند که سازمان برنامه و بودجه با تخصیص بودجه، مدیریتش نکند، یعنی اگر قوه مقننه بودجه‌ای تصویب می‌کند بتواند آن را به دست آورد.

 وی با بیان اینکه برای مرکز پژوهش‌ها سالانه بودجه‌ای در نظر می‌گیرند، اظهار کرد: آقایان می‌گویند حقوق و دستمزدتان را می‌دهیم ما می‌گوییم فقط پرداخت حقوق و دستمزد به کار مرکز پژوهش‌ها نمی‌آید چرا که این مرکز کار تحقیقاتی و پژوهشی انجام می‌دهد.

دکتر جلالی ادامه داد: اینکه به نیروی خدماتی، پرسنل و پشیتیبانی حقوقی بدهند، فایده‌ای برایمان ندارد ما باید بتوانیم کار پژوهشی انجام دهیم لذا امیدواریم سازمان مدیریت و برنامه ریزی در این نگاه تجدید نظر کند.
چهارشنبه ٢٩ آذر ١٣٩٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099