عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > سکوت نهادهای بین المللی از کمبود دارو و کشتار کودکان در یمن با اصول حقوق بشری مورد ادعای غرب تناقض دارد


نسخه چاپي  ارسال به دوست

سکوت نهادهای بین المللی از کمبود دارو و کشتار کودکان در یمن با اصول حقوق بشری مورد ادعای غرب تناقض دارد
    دیوید مک آلیستر رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپایی و هیأت همراه صبح امروز با کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

   

خبرگزاری خانه ملت نوشت؛
 دیوید مک آلیستر رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپایی و هیأت همراه صبح امروز (چهارشنبه 25 بهمن ماه) با دكتر کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

دكتر جلالی در ابتدای این دیدار با تأکید بر اهمیت توسعه و گسترش ارتباطات میان جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپایی گفت: ظرفیت های مناسبی برای ارتقاء مناسبات وجود دارد که باید با گفتگو و رایزنی های مستمر از آن در راستای منافع ملت ها بهره برد.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی از هرگونه راهکاری در این راستا استقبال و حمایت می کند.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحولات منطقه، تروریسم را خطری برای جامعه جهانی دانست و خاطرنشان کرد: باید با همکاری همه کشورهای منطقه و دیگر کشورهای جهان با ریشه های افراطی گری و تروریسم و حامیان مالی آنها مبارزه جدی کرد.

رئیس گروه کاری روابط با پارلمان اروپایی با انتقاد از سکوت مجامع بین المللی در قبال فاجعه انسانی در یمن تصریح کرد: عدم پوشش رسانه های غربی و سکوت نهادهای بین المللی از کمبود دارو، غذا و کشتار زنان و کودکان در یمن با اصول حقوق بشری مورد ادعای کشورهای غربی تناقض دارد. 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بر نقش جدی¬تر اتحادیه اروپا در موضوع برجام تأکید کرد و افزود: استقلال کشورهای اروپایی در تصمیم گیری ها بدون توجه به فشار دولت آمریکا، رفع موانع بانکی و تشویق بخش های خصوصی جهت سرمایه‌گذاری های مشترک می¬تواند به روند توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری فیمابین منجر گردد. 

دكتر جلالی در پایان تبادل هیأت های پارلمانی و تداوم رایزنی‌ها میان مجلس شورای اسلامی و پارلمان اروپایی در موضوعات مهم منطقه ای و بین المللی تآکید کرد.
 
در ادامه این دیدار دیوید مک‌آلیستر رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپایی با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان بر اهمیت همکاری جمعی همه کشورهای جهان در امر مبارزه با تروریسم تأکید کرد و گفت: درک مشترک از تروریسم و گروه-های تروریستی می‌تواند به از بین بردن افراطی گری و خشونت با حضور همه کشورها منجر گردد.

مک‌آلیستر توافق برجام را فرصتی برای توسعه و گسترش ارتباطات کشورهای اروپایی با جمهوری اسلامی ایران خواند و  تصریح کرد: پارلمان اروپایی بر حفط برجام تأکید داشته و مسائل اختلافی دیگر باید خارج از این توافق بررسی شود.

در ادامه این دیدار تعدادی از اعضا هیأت پارلمان اروپایی با ارائه نقطه نظرات خود بر تداوم مذاکرات و بررسی راه‌های توسعه مناسبات کشورهای اروپایی با جمهوری اسلامی ایران تأکید کردند.
چهارشنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099