عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلي > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > پرداختن به مسال فرعي باعث دور شدن از مسائل اصلي كشور شده است


نسخه چاپي  ارسال به دوست

پرداختن به مسال فرعي باعث دور شدن از مسائل اصلي كشور شده است
    رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس با بيان اينكه پرداختن به مسال فرعي باعث دور شدن از مسائل اصلي شده است، يادآور شد: جامعه رسانه‌اي مي‌تواند كمك كند تا بيشتر به مسائل اساسي كشور پرداخته شود.

   

مراسم تجليل از خبرنگاران و اصحاب رسانه امروز (دوشنبه 23 مرداد ماه) با حضور دكتر كاظم جلالي رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس و جمعي از فعلان اين عرصه در مركز پژوهش‌هاي مجلس برگزار شد.

دكتر كاظم جلالي در اين نشست با گراميداشت ياد و خاطره شهداي خبرنگار و شهداي مدافع حرم خصوصا شهيد حججي، ‌گفت: بايد از تلاش‌هاي خبرنگاران و اصحاب رسانه كه در طول يك‌سال گذشته در انتشار اخبار و اطلاع رساني همت مضاعفي داشته‌اند، ‌تشكر كنم.

وي تاكيد كرد: خبرنگاري تنها يك شغل نيست بلكه رسالتي بزرگ و مهم براي روشنگري، انتقال دقيق خبر و تفهيم نقاط قوت و ضعف در اجتماع است.

نماينده مردم تهران، ري،‌ شميرانات، اسلامشهر و پرديس در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه امروز پديده‌هايي شوم همچون سلفي‌گري،‌ داعش و تروريسم هر روز در منطقه جنايت‌هاي تاسف برانگيزي مي‌آفرينند،‌ تصريح كرد: متاسفانه بر اثر اقدامات جنايتكارانه تروريست‌ها مصيبت‌هاي بزرگي بر مردم منطقه وارد شده است.

وي ادامه داد: در ماجراي شهيد حججي ديديم كه فرزند مظلوم اين سرزمين كه براي دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌ها و اهل بيت(ع) و دفاع از مردم ستمديده منطقه در حال مبارزه بود چگونه به دست شوم تروريست‌ها به شهادت رسيد.

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس،‌ خاطرنشان كرد: تبيين وضعيتي كه امروز در منطقه رخ مي‌دهد بايد از سوي خبرنگاران و اصحاب رسانه به جامعه مخابره شود كه البته تاكنون هم به خوبي به اين موضوع پرداخته شده است.

وي افزود: خبرنگاران بسياري در مسير عمل به تعهد و رسالت رسانه‌اي خود شهيد شده يا آسيب‌هاي جدي ديده‌اند.

رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس خاطرنشان كرد: جمعي از خبرنگاران براساس رسالت خويش در دل خون و آتش برپا شده از جنايات تروريست‌هاي تكفيري در منطقه رفتند تا خبر صحيح و واقعي از اين جنايت‌ها را براي جامعه‌اي كه واقعيت‌ها را نمي‌بيند، منعكس كنند.

وي ادامه داد: اميدواريم جامعه خبري در خصوص مسائل داخلي نيز بتواند به مسئولان كمك كنند تا زمينه رفع اين مشكلات پديد آيد.

دكتر جلالي يادآور شد: برخی تصور می‌کنند که خبرنگاران تنها باید از آنها تمجید کنند در حاليكه جامعه خبري و اصحاب رسانه براي آنكه بتوانند تصوير درستي از مجموعه‌هاي داخل كشور منعكس كنند بايد هم نقاط ضعف و هم نقاط قوت را ببيند كه البته در اين ميان بايد تلاش شود تا از مرزهاي اخلاقي عدول نكنيم.

وي افزود: با توجه به مشكلات اقتصادي و معيشتي كه در جامعه وجود دارد كمك كردن به مسئولان براي حل اين مشكلات مي‌تواند اقدامي سازنده از سوي جامعه رسانه‌اي كشور باشد.

نماينده مردم تهران در مجلس تصريح كرد: جامعه رسانه‌اي بازخورد افكار عمومي در حوزه‌هاي مختلف را مي‌تواند به خوبي  بيان و منتشر كند.

وي ادامه داد: به دليل عدم حضور احزاب در جامعه برخي از وظايف تحزب بر روي دوش جامعه رسانه‌اي كشور قرار گرفته است كه اين روند مي‌تواند به تصميم‌گيري سنجيده از سوي مسئولان كمك كند.

دكتر جلالي با اشاره به اينكه مجلس از فردا براي راي اعتماد به وزرا تشكيل جلسه خواهد داد و با آرزوي موفقيت براي دولت دوازدهم،‌ گفت: امروز دوره سعي و خطا گذشته است و مسئولان بايد تمام همت خود را براي رفع مشكلات مردم به ويژه در حوزه اقتصاد انجام دهند.
وي افزود: با تمهيداتي كه رهبر معظم انقلاب اسلامي  با ابلاغ سياست‌هاي كلي نظام به ويژه در حوزه اقتصاد مقاومتي داشته‌اند بايد همه براي تحقق اين سياست‌ها تلاش كنيم.

رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس راه حل برون رفت از مشكلات كشور را اجرا و تحقق اقتصاد مقاومتي دانست و تصريح كرد: جامعه رسانه‌اي كشور مي‌تواند كمك كند تا به جاي پرداختن به حاشيه‌ها و مسائل فرعي موضوعات اصلي كشور مورد بررسي قرار گيرد.

وي با بيان اينكه پرداختن به مسال فرعي باعث دور شدن از مسائل اصلي شده است، يادآور شد: جامعه رسانه‌اي مي‌تواند كمك كند تا بيشتر به مسائل اساسي كشور پرداخته شود.

رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس اشتغال، توليد، فراهم كردن فضاي مطلوب كسب و كار و رفع مشكلات صندوق‌هاي بازنشستگي و‌ سرمايه‌گذاران موسسات اعتباري را از مسائل اساسي كشور دانست و گفت: بايد به سمت دسته‌بندي و اولويت‌گذاري مشكلات كشور حركت كنيم تا قواي سه گانه و تمامي مجموعه ها براي رفع آنها با تعام و همدلي برنامه‌ريزي كنند.

دكتر جلالي با تاكيد براينكه بايد در 4 سال فعاليت دولت دوازدهم حجم عمده‌اي از مشكلات كشور با تلاش همگاني حل شود، تصريح كرد: اگر روي موضوعات اصلي كشور متمركز نشويم و براي آنها تصميم گيري نشود نسل امروز و فردا ما را نخواهد بخشيد.
دوشنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099