صفحه اصلی > دست نوشته ها 
اخبار > بالاخره خودرو سازی در کجای استان؟


نسخه چاپي  ارسال به دوست

بالاخره خودرو سازی در کجای استان؟
    نوشتاری رک و صریح در خصوص خودروسازی

   

1/ قبل از سفر سوم دولت به استان، موضوع خودروسازی و انتقال یک خط ایران خودرو ،بحث جدی مورد پیگیری استاندار محترم و نمایندگان استان بوده است.از آنجا که کشمکش در خصوص مکان اجرای این پروژه می توانست به اصل آن صدمه وارد نماید، لذا استاندار محترم خواستار یک نامه از سوی نمایندگان شدند که ایشان محل اجرای طرح را مدیریت نمایند.

2/ روز یکشنبه به ما اعلام کردند که مهندس نجم الدین، مدیرعامل محترم ایران خودرو روز پنجشنبه به شهر سمنان سفر می کنند تا این پروژه را در سمنان کلنگ زنی نمایند. استاندار محترم یکشنبه شب طی تماس تلفنی با بنده؛ اعلام کردند که قرار است خط مونتاژ خودرو در سمنان و موتور و گیربکس در شاهرود و دامغان و یک بخش دیگر در گرمسار ایجاد شود. لذا استاندار محترم فرمودند از شما خواهش کنم در مراسم سمنان حضور یابید و سخنرانی هم کنید. حال بماند که من تلفنی مطالبی را گفتم که فعلاً وقت طرح آن در اینجا نیست.

3/ صبح روز دوشنبه با جناب آقای ملک محمدی گفتگویی داشتیم. ایشان فرمودند محل احداث این خودروسازی بر اساس پیشنهاد شما بین شاهرود و دامغان باشد. بنده خدمت ایشان عرض کردم  من مقصودم از بین شاهرود و دامغان، مرز دو شهر بوده است و زمینی که برای این پروژه نیاز است به طور مساوی در مرز هر دو شهرستان دیده شود. نهایتاً جمع بندی هر دوی ما این شد که  اگر کل این پروژه را توانستیم بین شاهرود و دامغان بیاوریم فبها والا اگر قرار شد فقط موتور و گیربکس بیاید، موتور به شاهرود و گیربکس به دامغان انتقال یابد.

4/ هنگامیکه شنیدم قرار است پنجشنبه محل مونتاژ این خودرو سازی در سمنان کلنگ زنی شود، ناراحت شدم و به استاندار محترم زنگ زدم و گفتم با توجه به مطالبات مردم شهرستانهای شاهرود و دامغان و بیکاری بسیاری از جوانان در این دو شهرستان، الآن کلنگ زنی این پروژه در سمنان می تواند مردم را خشمگین کند. چرا که حداقل انتظار آنان این است که خودروسازی به شرق استان برود. استاندار محترم فرمود: پیشنهاد شما چیست؟ عرض کردم یا در هر چهار شهرستان هم زمان کلنگ زنی شود و یا اینکه اصلاً فعلاً کلنگ زنی نشود. ایشان فرمودند من موافقم و الآن در دفتر جناب آقای مهندس نجم الدین، مدیرعامل محترم ایران خودرو هستم. شما خودتان با ایشان صحبت کنید.

5/ اینجانب تلفنی گفتگوی مفصلی با مهندس نجم الدین داشتم. ایشان گفتند خط مونتاژ بایداحداث شود لذا باید در سمنان کلنگ زنی شود تا هر چه سریعتر کار ساخت را  آغاز کنیم اما موتور در اصل، خطش منتقل می شود و ما ظرف یک مدت کوتاه چند ماهه می توانیم اینکار را انجام دهیم.  اگر خط انتقال موتور انجام شود اما مقوله مونتاژ به جمع بندی نرسد، کار به سرانجام نمی رسد. برای ایشان توضیح دادم که  ما می خواهیم کل پروژه به شرق استان منتقل شود ایشان با صراحت فرمودند اگر شما بر این مقوله پافشاری کنید کل این کار متوقف می شود چون من می خواهم کاری برای استان انجام دهم و خط مونتاژ حتماً حتماً باید در سمنان باشد. گفتم پس هر چهار جا را شما روز پنجشنبه کلنگ زنی کنید. با استدلالاتی که ذکر کردم نپذیرفتند چون من خیلی اصرار کردم نهایتاً ایشان پذیرفتند که پس از کلنگ زنی در سمنان، به شاهرود برویم و ایشان در آنجا در جمع خبرنگاران و مسئولین و صنعتگران، این پروژه و چگونگی انتقال موتور به شاهرود را تبیین نمایند.

6/ بنده چندبار به استاندار محترم و مدیرعامل محترم ایران خودرو مصوبه دولت جهت انتقال یک خط خودروسازی به استان و توافق ما با معاون اول محترم جهت انتقال به شرق استان را متذکر شدم. هم استاندار محترم و هم مدیرعامل محترم ایران خودرو فرمودند: این پروژه ای که روز پنجشنبه کلید می خورد مبتنی بر مصوبه دولت نیست و آن مصوبه در جای خودش پیگیری می شود.

7/ در گفتگوهای بین اینجانب و مدیرعامل محترم ایران خودرو و استاندار محترم مطالب زیادی گذشت که به اختصار نکات قابل طرح نگاشته شد.

8/ مدیرعامل محترم ایران خودرو فرمودند در مقوله خط انتقال موتور حدود دو هزار و پانصد شغل ایجاد می شود که طبعاً برای شاهرود مغتنم است.

9/ البته باید از جناب آقای مهندس نجم الدین تشکر کرد که اینقدر به استان و شهرستان محل تولد خود حمیت دارد که مبادرت به این کار بزرگ نموده است.

چهارشنبه ٦ بهمن ١٣٨٩
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1389/11/24 8:12
1
0
آقای جلالی به این نکته توجه داشته باشند که مرز بین شهرستان دامغان و شاهرود در فاصله 15 کیلومتری شاهرود و 45 کیلومتری دامغان است پس لطف کرده و سمنانی بازی در نیاورید.
کاربر مهمان
1389/11/21 13:48
0
0
ازایران خودروکه ناامیدشدیم،اما چندنفرازگردن کلفتای پارس خودرو(...) شاهرودی هستند البته اگه یادشون باشه وخودشونوتهرانی ندانند
کاربر مهمان
1389/11/19 17:41
0
0
با سلام واحترام به همه مردم غیور استان سمنان درود و هزاران درود بر رادمرد بزرگ و فرزند برومند سمنان اقای مهندس نجم الدین -کسی که خیلی مرد است - با عرضه است و فرا منطقه ای فکر میکند کاش نجم الدین همشهری مابود تا مجسمه اورا در بزرکترین میدان شهرمان نصب میکردیم او ایران خودرو را با تلاش شبانه روزی و مایه گذاشتن از خود نجات داد او قهرمان ملی و متعلق به تنها سمنان نیست ای استان سمنانیها قدر اورا بدانید بیخودی با هم دعوا نکنید تا او به اهداف والای خود برسد
کاربر مهمان
1389/11/19 10:11
0
0
باسلام قابل توجه استاندارمحترم عدالت محورومهندس نجم الدین مسلمان ناسیو...که علی رغم دستورریاست محترم جمهوربه وزیرمحترم صنایع درجلسه هیت دولت مبنی براحداث کارخانه درنقطه محروم استان . مثل اینکه نقطه محروم: مرکز سمنان وخصوصا میدان مطهری سمنان است بانصب تابلو: ایزان خودروسمنان نماد توسعه محرومیت زدایی و...........که ازدیدگاه ماشاهرودیها اینست :نمادتمرکزگرایی-انحصارطلبی-تمامیت خواهی -ظلم مضاعف برسایرشهرستانهاطبق روال بنوعی هماننداسرا...غاصب برمردم مظلوم ف...... که ظلم ازکلفتی پاره میگردد وانوقت دیراست
کاربر مهمان
1389/11/17 17:26
0
0
آخ که همت مردان بلند را شکستند.یا قمر بنی هاشم
کاربر مهمان
1389/11/16 14:36
0
0
برادر کاظم جلالی نماینده محترم و دلسوز با سلام وخسته نباشید خدمت جنابعالی موضوع احداث خودروسازی نیز همانند سایر امتیازات مهم ، سرانجام سهم مرکز استان شد و علیرغم همه شعارهای عدالت محوری دولت محترم انگار این بار هم صدای مظلوم مردم شاهرود ،میامی ، دامغان به جایی نرسید و بیکاری مردم این دیار جایی در عرصه رقابت با مرکز استان را ندارد واین بار نیز سمنان به یمن برخوردار ی از حمایت مدیر عامل ایران خودرو پیروز میدان است و وعده احداث ویا انتقال موتور وگیربکس که یقینا" هرگز عملیاتی نخواهد شد صرفا" حرکتی است جهت ساکت کردن مردم این دیار ، برادر عزیز و دلسوز خود از وضعیت بیکاری مردم شرق استان به خوبی آگاهید و در این ارتباط با وزیر محترم صنایع و معاون اول ریاست محترم جمهور مفصلا" صحبت کرده اید ، خواهشمندیم مجددا" موضوع را پیگیری نمایید و اجازه ندهید یک شخص به جهت مسایل ملیتی ، پروژه ای بزرگ را که طبعا" در توسعه آتی شهرستان محل احداث این واحد تولیدی نقش بسزایی خواهد داشت ، برخلاف نظر مصوبه هیات دولت و شخص وزیر صنایع ، عمل نماید .بدانید اگر با مدیریت برنامه ریزی شده این طرح با دست اندر کاران آن توافق کنید شهرستان شاهرود ضربه بزرگ دیگری خواهد خورد که هرگز جبران نخواهد شد پس این بار نیز همانند گذشته از حقوق حقه شاهرود دفاع کنید و مطمئن باشید مردم شاهرود همواره پشتیبان شما خواهند بود .
کاربر مهمان
1389/11/11 17:20
0
0
تاجایی که به خاطر دارم تعیین تکلیف مکان ایجاد خودرو سازی به استاندار سپرده شد برای ما مردم شاهرود جالب است که بدانیم بر مبنای کدام استنباط و کدام عدالت خودرو سازی در مرکز استان باید کلنگ زنی شود ایا ایشان اینهمه فریاد مردم را برای اشتغال در شرق استان نمی شنوند از ایشان که پرچمدار دولت عدالت محور هستند توقع بیشتری می رود!!!!!!!!!
کاربر مهمان
1389/11/11 12:21
0
0
سمنان و اندکی شاهرود و دامغان و گرمسار و هیچی هم مهدیشهر ! خداوند {...}را از سر مهدیشهر کم کند انشاالله !
کاربر مهمان
1389/11/10 12:50
0
0
در دولت عدالت محور دکتر احمدی نژاد باز هم صدای مظلومیت مردم شاهرود به جایی نرسید .
کاربر مهمان
1389/11/09 23:59
0
0
باسلام :آقای دکتر رهی گفته بودید نمایندگان استان در این موضوع دخالت نکنند تاشمابرمبنای عدالت تصمیم گیری کنید ممنونیم از اینکه معنای عدالت را به عنوان یک مسئول و یک بزرگتر در نظام جمهوری اسلامی به ما آموختید .ماگله مان را از شما به مقام معظم رهبری می بریم .آخرت خود را بخاطر این دنیا تباه نکنید.
کاربر مهمان
1389/11/09 11:40
0
0
به گفته استاندار و مدیرعامل ایران خودرو پروژه ای که روز پنجشنبه در سمنان کلید می خورد مبتنی بر مصوبه دولت نیست و مصوبه دولت جهت انتقال یک خط خودروسازی به استان و توافق نماینده شاهرود با معاون اول محترم رییس جمهور در این زمینه در جای خودش پیگیری می شود. آیا شما باور می کنید ؟
کاربر مهمان
1389/11/09 8:24
1
0
شماشاهرودیهابیشتربه مقوله کشاورزی بپردازیدتاخودروسازی
کاربر مهمان
1389/11/07 19:13
0
0
بسوزد پدر بی عدالتی .
کاربر مهمان
1389/11/07 17:26
0
0
من به عنوان یک کارمند شاهرودی در مرکز استان از نزدیک شاهد سختکوشی سمنانیها و پشت هم بودن انها هستم در چنینی شرایطی اتحاد است که همیشه در شاهرود جایش خالیست شاهرودیهایی که متاسفانه اگر پستی هم بگیرند زیراب شهرشان را میزنند.ضمنا به عنوان یک شاهرودی ناسیونالیست بر این همه همیت و غیرت جنابعالی تبریک میگویم و شما مطمئن باش ماهم طرفدار شما پرچم دار مبارزه با بی عدالتی هستیم.روح با صفا و متدین مردم شاهرود و فرزندان معنوی ایت ا... شاهرودی بزرگ همواره در مسیر این مبارزه قرار داردو در طول تاریخ این مردم مبارز برعکس دیگران همواره با ظلم و تبعیض مبارزه کرده اند. در اینجا از دولت مهر امام خامنه ای که در سفر های اخیرشان به استان دیدند که حتی سمنانیها به شهدای ما شاهرودیها هم به عنوان سیاه لشگر مینگرند و من این اعتراض را به نماینده اعزامی رهبر معظم اعلام نمودم انتظارمان این است که به این همه ظلم و تبعیض خاتمه دهند.
کاربر مهمان
1389/11/07 14:55
0
0
فاتحه
کاربر مهمان
1389/11/07 12:45
0
0
باتشكر از زحمات و جانفشانيهاي آقاي دكتر جلالي
کاربر مهمان
1389/11/07 9:51
0
0
فکرمی کنم آقای نجم الدین نه بیکاری کشیده وفرزندبیکارداردونه مشکل مالی البته بایدازایشان تشکرکردکه همین انقدرهم به شاهرودنگاه کرده است ولی آقای مدیرعامل شمارابه خدادرشاهرودبیکاری زیاداست شماکه داریداین لطف رادرحق استان می نمایدبیایدوعدالت راهم رعایت کنید
کاربر مهمان
1389/11/07 9:35
0
0
واقعا تاسف بار است .
کاربر مهمان
1389/11/07 0:50
0
0
من شاهرودي نيستم سمناني هم نيستم اما شاهروديها را بخاطر زيركي و باهوش بودن و سمناني ها را بخاطر تلاش واستمرار در كارهايشان دوست دارم به نظر من نگاه كلان به مسايل از حساسيتهاي قومي خيلي بهتر است اينكه كسي بگويد فقط سمنان مسلما حرف نادرستي زده است اگر بگويد استانم عالي است و اگر بگويد كشورم فوق العاده است. هيچگاه مشكلي از كسي يا خانواده اي يا شهري با دريغ كردن چيزي از كسي يا خانواده اي يا شهري ديگر حل نميشود بلكه فقط مشكل جابجا ميشود. قصد موعضه ندارم اما مسلما اگر كشور ما نيز مانند كشورهاي توسعه يافته در همه زمينه ها داراي برنامه و نقشه بود ديگر كسي احساس بي عدالتي نميكرد ويا كمتر احساس بيعدالتي ميكرد.
کاربر مهمان
1389/11/06 23:18
0
0
درود بر عرق ناسیونالیستی آقای نجم الدین و همه سمنانی های عزیز آقای دکتر جلالی جناب آقا ی نجم الدین دقیقا یک ماه پس از انتصابشان وعده راه اندازی یک خط بزرگ خودرو سازی را در سمنان دادند و آن را مصوب کردند یعنی اگر آقای نجم الدین هم در سمت مدیریت شرکت ایران خودرو نباشند این مصوبه لازم الاجرا است حال در صورتی که سکان مدیریت ایران خودرو 7 سال در دستان یک به ظاهر شاهرودی به نام آقای دکتر ... بود که مطلع هستیم با تمام پیگیری های مکرر مسئولین شاهرودی تنها به دادن یک مجوز نمایندگی اکتفا نمودند. در اینجا جای بسی تشکر از جنابعالی ست. که با پیگیری هایتان توانسته اید چنین امتیازی را از یک پروژه از قبل مصوب شده در سمنان بدست آورید. امیدواریم تمام شاهرودی ها مخصوصا آنهایی که از برکت نظام مقدس اسلامی چند صباحی بر سر پست های مدیریتی هستند فرصت را مغتنم شمرده کاری برای معضل بیکاری جوانان شهرستان کنند . آقای دکترجلالی بعنوان یک شاهرودی از جنابعالی کمال تشکر و سپاسگذاری را داریم.تلاش های شما یاد حجت الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی نماینده فقید شهرستان شاهرود را در یاد ما شاهرودی ها زنده می کند. درود بر شما
کاربر مهمان
1389/11/06 21:13
0
0
من یک کارمند شاهرودی مقیم سمنانم . بنده در این شهر از نزدیک میبینم که چه ناعدالتیهایی در این شهر به شاهرودی ها می شود. لطفا کاری کنید که نتوانند حق ما شاهرودی ها را جلوی چشممان بخورند.
کاربر مهمان
1389/11/06 19:15
0
0
واقعا اگر این کار انجام شود عین بی عدالتی در دولت عدالت محوراست
کاربر مهمان
1389/11/06 18:48
0
0
آخر کجای این عدالت است ؟شاهرود بیشترین شهید را تقدیم انقلاب کرده .آیا واقعا حق شاهرود اینست ؟کجایند مسئولان شهر ما ؟مگر خوابید آقایان ؟مگر بجز نمایند کسی دیگر ی در این شهر نیست ؟آقایانی که فقط بلدید ایراد بگیرید جلوی چشمان شما حق خودتان و آیندگانتان پایمال می شود .چه خبره توی این استان ؟چه عدالتی ؟چه مظلوم ستیزی ؟آقایانی که از پشت تریبون دائم ندای عدالت گستر ی می دهید چرا صدایتان در نمی آید .مطمئن باشید این سری هم همش نیرنگ و حقه است ؟مونتاژ موتور کجا بود همش خواب و خیال است ، ساده انگاری است ،بعد از چند ماه می گویند بعلت تحریم و ال و بل و ....کار خانه مونتاژ موتور در شاهرود کنسل است !واقعا مسخره بازی است ! واقعا این سمنانی ها مارا به سخره گرفتن !استاندار هم که !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ای بندگا ن خدا به کمک نماینده بروید !او که یک تنه نمی تواند جلوی اینها بیاستد !بالاخره 4 نفر بزرگتر دیگر تو این شهر پیدا می شن ! ما می ترسیم شهرک سینمایی هم سر از سمنان در بیاورد ! این سمنانی ها آب انتقالی از دریای خزر را هم حتما برروی ما می بندند !هنوز هیچی نشده گفتن که برای انتقال آب خزر 2 مسیر پیشنهاد شده یکی از دامغان ویکی از سمنان،مطمئن باشید آب خزر هم اگر اجرایی بشود به سمنان خواهد رفت و حتی یک قطره به شهر های دیگر نخواهند داد ،مطمئن باشید اگر کلنگ این کارخانه در سمنان به زمین بخورد تا چند ماه دیگر افتتاح خواهد شد !چه خبره دیگه از کجا می خوهید نیروی کار ببرید ؟شما که در صد بیکاریتان منفی است !به فکر شاهرودباشید که در صد بیکاریش از بیست در صد فزونی یافته !آقایان سمنانی مواظب خودتان باشید که بادکنک غضب شاهرودیها خیلی باد شده و نزدیکه که بترکه !از ما گفتن و از شما نشنیدن !
کاربر مهمان
1389/11/06 16:33
0
0
جناب آقای جلالی: با سلام واقعا تا کی فقط ما شاهرودیها باید برای اتحاد استان سکوت کنیم آیا در این دولت که عدالت محور هم نامیده شده هیچ گوش شنوایی نیست که به این تبعیضات پایان دهد .چه کسی جواب غم فراوان جوانان شهرستان را که برای به دست آوردن یک لقمه نان آواره شهرک های صنعتی سمنان و شهرستانهای بزرگ مجاور می شوند را خواهد داد چه چیز مرحم فراغ پدر،مادروهمسر وفرزند این عزیزان است. تا کی باید جوانان رشید ما به خاطر بیکاری بر لبه تیغ اعتیاد وفساد باشند از شما عاجزانه خواهش میکنم در این مورد مهم که واقعا حق شرق استان است کوتا نیاید چرا باید با یک سخن ....پسندیده است این مهم در سطح شهرستان پیگیری شود و مردم در سرنوشت خود دخالت کنند
کاربر مهمان
1389/11/06 16:4
0
0
از آقای دکتر متشکریم برای اطلاع رسانی. ملت بزرگوار شاهرود بخاطر بی عدالتی و اعمال تبعیض از طریق طومار و .... صدای اعتراضشان را به گوش مقامات کشور برسانند که چرا در شهرستانی که بیشترین شهید و جانباز و ایثارگر را در استان تقدیم انقلاب نموده دستهایی در کار است تا جامعه آن را بیکار و بدون امید به آینده بسازند و نیروهای تحصیل کرده به فکر مهاجرت در پی کار باشند. به عنوان یک شهروند دلسوز از عموم مردم و مسئولین و خیرین می خواهم ندای اعتراضشان را به شخص ریاست محترم جمهور در اسرع وقت برسانند و ببینند که گروهی وقتی رئیس یک قسمتی می شوند فقط و فقط منطقه ای و به شهر خود فکر می کنند و اصلاً تفکر ملی و فرا منطقه ای ندارند. از نماینده محترم ،امام جمعه محترم و معاون محترم استاندار و فرماندار عزیز درخواست پیگیری داریم ...
کاربر مهمان
1389/11/06 16:3
0
0
مرحبا به این همه همت دولتمردان که ظلم را می بینند و سکوت اختیار می کنند تا هر چه که استان دلش می خواهد انجام دهد کلاه خود را بالاتر بگذارند چرا که از قدیم گفته ا ند چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است شاهروداین همه بیکار دارد با انتقال این صنعت افزایش بیکاری در شاهرود بیداد کرده و سمنان برای اینکه خود را وسیعتر کرده و بگوید به ا ندازه شاهرود شده این همه ناحقی کرده و با بردن کارخانجات مختلف و بکارگیری کلیه بیکاران استان همجوار که در حقیقت باید آن را استان مازندران نامید و نه سمنان این همه ظلم می شود به عبارتی گوهر بار که می گوید: اگر قیامتی است این همه ناحقی کردن چرا؟ و اگر شیطان دشمن انسان است پیروی از او چرا؟ چرا آقای رئیس جمهور که خود از خطه این استان هستند و می دانند این همه حساسیت در استان وجود دارد چرا با قاطعیت مثل بقیه کارهایشان اعلام نمی کنند که مثلا فلان کارخانه در شاهرود یا دامغان یا سایر شهرهای استان باشد آیا فقط سمنان است و بس؟
کاربر مهمان
1389/11/06 15:58
0
0
ظریفی میگفت در زمان جنگ یک هواپیمای جنگنده عراقی به سمت شاهرود می امده تا قسمتی از شهر را بمباران کند دست بر قضا از روی سمنان عبور میکرده سمنانی ها از خلبان می پرسند کجا میگه یه بمب می خوام روی شاهرود بکوبم بهش میگن نه آقا اینجا بکوب اینجا مرکز اوستانه شاهرود چرا(خلاصه اینکه تا قدرت دست مرکز استان هست ما !!!!!!!!!)
کاربر مهمان
1389/11/06 13:27
0
0
آقای دکتر جلالی چه تضمینی است که قسمت مونتاژ موتور را در شاهرود احداث نمایند ؟
کاربر مهمان
1389/11/06 12:29
0
0
فرق ما با سمنانی ها میدونید در چیه؟ یک زمانی جناب آقای منطقی بودند که همشهری خود ما بودند اما کاری نتوانستیم کنیم ..جناب دکتر با این که خط مونتاژ موتور کار آفرین است اما خود واقفید که این موضوع بحث تبلیغاتی زیادی دارد و مسلما کارخانه موتور نسبت به خود مونتاژ خودرو به حاشیه میرود و تبلیغ بسیار زیادی درباره آن خواهد شد .. چرا هم اتوبوس سازی و هم خودروسازی در سمنان باید باشد؟
کاربر مهمان
1389/11/06 11:37
0
0
بلاخره سمنانی ها کار خودشان را کردند از اولش هم معلوم بود این پروژه عظیم جز در سمنان در جای دیگری احداث نمی شود
کاربر مهمان
1389/11/06 11:24
0
0
..... ،بیکاران شاهرود بیکارتر از قبل ،سمنان مهاجرپذیر تر از قبل چون این وعده مدیر عامل به بنیاد تعاون سمنان بوده ،آقای مدیر عامل نمی داند که ایران خودرو ملک شخص اش نیست که به حتما حتماً در سمنان باید باشد بلکه مربوط به یک ملت است.مردم شاهرود باید اعتراض کنند به این حرکت ناسیونالیستی رئیس ایران خودرو
کاربر مهمان
1389/11/06 11:8
0
0
دل و جگر و قلوه و ران و ...مال سمنان و پوست و استخوانش مال شاهرود ودامغان !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099