صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > اختلاف نظر سیاسی به پیشرفت کشور کمک می کند + فایل تصویری


نسخه چاپي  ارسال به دوست

اختلاف نظر سیاسی به پیشرفت کشور کمک می کند + فایل تصویری
    نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس مسير تشكيل استان شاهوار را طولاني خواند و گفت: اختلاف نظر سیاسی به پیشرفت کشور کمک می کند اما نباید فراموش کرد دعوای سیاسی اثر منفی بر روح مردم خواهد داشت.

   

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دكتر جلالي، نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی چهارشنبه شب ( 2 بهمن ماه) در برنامه شب آفتابی شبکه تهران به ارائه دیدگاه های خود درباره مسائل مختلف کشور پرداخت.

دکتر کاظم جلالی درباره تعامل مجلس با دولت گفت: به دلیل اینکه رئیس جمهور سابقه حضور در پنج دوره مجلس را دارد و به نوعی یک شخصیت پارلمانی محسوب می شود تعامل خوبی بین دولت و مجلس برقرار شده است.

دکتر جلالی ادامه داد: رای بالای نمایندگان مجلس به وزرای پیشنهادی نمونه بارز تعامل مجلس با دولت است به طور مثال برخی وزرا با کسب بیش از 250رای توانستند از مجلس رای اعتماد کسب کنند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس افزود: البته درباره روابط مجلس با دولت چند نکته وجود دارد که می توان گفت به دلیل وضعیت اقتصادی کشور در سال های اخیر برخی پروژه ها به صورت نیمه تمام باقی مانده است و دغدغه نمایندگان رسیدگی به این پروژه ها و رفع مشکلات مردم است.

وی ادامه داد: باید توجه داشت در بیشتر مواقع به پرو‍ژه های عمرانی حدود 60 درصد بودجه تخصیص داده می شد که در حال حاضر تنها در حدود 12 درصد به این مهم اختصاص داده شده است.

دکتر جلالی افزود: با توجه به سابقه حضور چهار دوره در مجلس به دوستان دولتی گفتم می توان بیشتر از این با مجلس تعامل داشت و باید وزرا زمان بیشتری برای تعامل و مشاوره با نمایندگان مجلس اختصاص دهند البته وزرا نیز بیان می کردند در اوایل دوره یازدهم ریاست جمهوری هستند و به زمان بیشتری برای حل مشکلات نیاز دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حجت الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور تعامل خوبی با مجلس دارد اما حضور معاونان پارلمانی وزرا در مجلس کمرنگ است که در این رابطه به انصاری گفتم حداقل باید معاونان پارلمانی وزرا باید در هفته 12 ساعت در مجلس حضور یابند ونباید فراموش کرد در این هفته در روزهای دوشنبه و سه شنبه تنها دو الی سه معاون پارلمانی وزرای مختلف به مجلس آمدند.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس در مجلس نهم درباره تشکیل استان شاهوار گفت: در همه سخنرانی های تبلیغاتی ام به مردم گفتم مسیر تشکیل استان شاهوار طولانی است و به این دلیل به من رای ندهید و باید توجه داشت در تمامی استانها به غیر از سمنان بزرگترین شهرستان مرکز استان است البته اینکه مردم شهرستانها دوست دارند شهرشان مرکز استان شود ریشه در تمرکز امکانات مختلف در مرکز استان دارد که باید به این موضوع رسیدگی کرد.

دکتر جلالی درباره خدمت حرفه ای سربازی گفت: مرکز پژوهش های مجلس طرح به کارگیری سربازان حرفه ای را بررسی می کند و باید توجه داشت در برخی کشورها جوانان بصورت حرفه ای دوران خدمت سربازی را پست سر می گذارند و بعد از سپری کردن این دوران جذب نیروهای نظامی می شوند البته این طرح باید با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح و با موافقت مقام معظم رهبری انجام شود.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس یادآور شد: اختلاف نظر سیاسی به پیشرفت کشور کمک می کند اما نباید فراموش کرد دعوای سیاسی اثر منفی بر روح مردم خواهد داشت بنابراین باید با اتحاد و تعامل برای پیشرفت ایران تلاش کرد.

 برای نمایش و دانلود فایل تصویری کلیک نمایید
این خبر متعاقبا تکمیل می‌گردد
پنج شنبه ٣ بهمن ١٣٩٢
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099