صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار مجلس 
اخبار > جلالي: مصر دروازه آزادي فلسطين است


نسخه چاپي  ارسال به دوست

جلالي: مصر دروازه آزادي فلسطين است
    تهران - سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس مصر را دروازه آزادي فلسطين دانست و گفت: ملت مصر سابقه مبارزه با رژيم صهيونيستي را در قالب دو جنگ در كارنامه دارد.

   

كاظم جلالي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلماني ايرنا با اشاره به سقوط ديكتاتور مصر اظهار داشت: نفس فرار ديكتاتور، پيروزي بزرگي براي ملت مصر محسوب مي شود.
وي فضاي حاكم بر مصر را فضايي انقلابي و اسلامي توصيف كرد و افزود: ملت مصر نشان دادند با ايستادگي و وحدت مي توانند اراده خود را غالب كنند و با اين كار اعتماد به نفس را به مصر بازگرداندند.
سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس ادامه داد: ملت بزرگ و تمدن ساز مصر چند دهه تحت سيطره حسني مبارك تحقير و اراده ملي در مردم اين كشور تضعيف شده بود.
جلالي گفت: با ايستادگي 18 روزه و فرار ديكتاتور مصر، ملت اعتماد به نفس خود را باز يافتند و در چنين شرايطي مقابله قدرت‌هاي غربي با ملت مصر سخت مي‌شود.
وي با تاكيد بر اينكه كشورهاي غربي و بخصوص آمريكا پيروزي انقلاب مصر را تهديدي براي موجوديت رژيم صهيونيستي مي‌دانند، اظهار داشت: به همان ميزان كه ملت مصر ايستادگي و اعتماد به نفس خود را تقويت كردند، آمريكا و كشورهاي غربي نيز بيكار نخواهند نشست.
جلالي تصريح كرد: مصر براي آمريكا و رژيم صهيونيستي از اهميت بسيار بالايي برخوردار است زيرا مصر دروازه آزادي فلسطين به شمار مي رود.
سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس افزود: با توجه به رويكرد راهبردي غرب و آمريكا براي تامين امنيت رژيم صهيونيستي و بقاي آن در خاورميانه، آنان توطئه‌هاي پيچيده اي را نسبت به مردم مصر به كار خواهند گرفت.
جلالي مسووليت مردم مصر پس از سقوط ديكتاتور را بسيار مهم و حساس توصيف كرد و اظهار داشت: مردم مصر بايد توجه كنند كه چه بسا قدرتهاي غربي و بويژه آمريكايي‌ها رويكرد تغيير مهره‌ها را در دستور كار خود قرار مي دهند و نگذارند تحول ماهيتي و بنيادين در داخل حاكميت مصر ايجاد شود.
وي ادامه داد: در اين صورت بار ديگر شاهد روي كار آمدن مهره‌هاي وابسته به غرب و رژيم صهيونيستي در راس قدرت مصر خواهيم بود.
نماينده مردم شاهرود در مجلس با تاكيد بر اينكه طولاني شدن حكومت نظامي در مصر مي‌تواند آفتزا باشد گفت: استقرار دمكراسي در مصر و حركت به سمت آن بايد با سرعت انجام شود.
جلالي افزود: انجام انتخابات سالم و آزاد مي‌تواند خواسته‌هاي مردم مصر را محقق كند.
سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس ادامه داد: همه بايد تلاش كنند تا دوره حكومت نظاميان بر مصر كوتاه باشد و به سرعت قانون اساسي اين كشور تغيير كرده و زمينه براي برگزاري يك انتخابات سالم و آزاد برپا شود تا حكومتي دمكراتيك و متكي بر آراي مردم روي كار آيد.
يکشنبه ٢٤ بهمن ١٣٨٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099